Shows

      Date                         Show Place                                       Cats                                      Judges                                             Results



04/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands                S Uriah Heep (Gr.VIII)              Dominika Halicka                                          Exc.1
04/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands            FM Alice in Chains (Gr.VI)             Henry Hornell                                        Exc.1 + NOM
04/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands             Golden Furry's JJ (Gr.IV)              Elena Noskova                                      CACIB + NOM
03/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands                S Uriah Heep (Gr.VIII)                 Marek Chadaj                                               Exc.1
03/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands            FM Alice in Chains (Gr.VI)          Dominika Halicka                                           Exc.1
03/Nov/2018         Rijswijk / Netherlands             Golden Furry's JJ (Gr.IV)           Dominika Halicka                               CAC + BIV-T + BIS = CH

29/Apr/2018            St. Quentin / France                Elahbel Nabatea (Gr. V)               Yan Roca Folch                                      Exc.1 + NOM
29/Apr/2018            St. Quentin / France                Golden Furry's JJ (Gr.IV)               Anna Wilczek                            CAC + BIV-T + BIS + BOB1
28/Apr/2018            St. Quentin / France                Elahbel Nabatea (Gr. V)              Philippe Ventura                                           Exc.1
28/Apr/2018            St. Quentin / France                Golden Furry's JJ (Gr.IV)                Daria Lukasik                           CAC + BIV-T + BIS + BOB2

25/Mar/2018                  Lille / France                        Elahbel Nabatea (Gr. V)             Philippe Ventura                                     Exc.1 + BIS
25/Mar/2018                  Lille / France                       Golden Furry's JJ (Gr. IV)           Isabelle Maillard                              Exc.1 + BIV-T + BIS
24/Mar/2018                  Lille / France                        Elahbel Nabatea (Gr. V)             Isabelle Maillard                                    Exc.1 + BIV
24/Mar/2018                  Lille / France                       Golden Furry's JJ (Gr. IV)           Philippe Ventura                              Exc.1 + BIV + NOM

18/Mar/2018           De Lier / Netherlands              Golden Furry's JJ (Gr. IV)           Stephane Henry                               Exc.1 + BIV-T + BIS
18/Mar/2018           De Lier / Netherlands               Elahbel Nabatea (Gr. V)               Anna Wilczek                                       Exc.1 + NOM
17/Mar/2018           De Lier / Netherlands              Golden Furry's JJ (Gr. IV)     Gerardo Fraga y Guzman                     Exc.1 + BIV-T + BIS  = JW
17/Mar/2018           De Lier / Netherlands               Elahbel Nabatea (Gr. V)             Stephane Henry                                            Exc.1

11/Mar/2018           Offenburg / Germany                Elahbel Nabatea (Gr. V)                Laura Burani                                               Exc.1
11/Mar/2018           Offenburg / Germany               Golden Furry's JJ (Gr. IV)              Linda Knyova                                          Exc.1 + BIS
10/Mar/2018           Offenburg / Germany                Elahbel Nabatea (Gr. V)                Daria Lukasik                                               Exc.1
10/Mar/2018           Offenburg / Germany               Golden Furry's JJ (Gr. IV)               Daria Lukasik                                        Exc.1  + BIS

13/Jan/2018                   Paris / France                      Elmira Dumny Kot (Gr. VI)                 Eva Porat                                                 Exc.2
13/Jan/2018                   Paris / France                      Golden Furry's JJ (Gr. IV)      Donatella Mastrangelo                       Exc.1 + BIV + NOM

03/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                Golden Furry's JJ (Gr. IV)     GianFranco Mantovani                        Exc.1 + BIV-t + BIS
03/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                FM Glamour Girl (Gr. IV)      GianFranco Mantovani                                    CAGCIB
03/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                Utblicken's Bistro (Gr. III)          Bjarne Wikstrom                                             CAC

02/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                Golden Furry's JJ (Gr. IV)              Glen Sjobom                                  Exc.1 + BIV-T + BIS
02/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                 FM Glamour Girl (Gr. IV)              Glen Sjobom                                                 Exc.2
02/Dec/2017           Karlsruhe / Germany                Utblicken's Bistro (Gr. III)            Helene Reiter                                                 CAC

30/Jul/2017                  Sopot / Poland                       Elmira Dumny Kot (Gr. VI)           Marina Vinkel                                 Exc.1 + BIV + NOM
29/Jul/2017                  Sopot / Poland                       Elmira Dumny Kot (Gr. VI)            Stephe Bruin                                        Exc.1 + BIV-T

04/Jun/2017             Ratingen / Germany               (N) Stolsgarden Lilly  (Gr. V)          Mira Fonsen                                                  CAC
04/Jun/2017             Ratingen / Germany                FM Under the Stars (Gr. IX)           Mira Fonsen                                         Exc.1 +NOM
04/Jun/2017             Ratingen / Germany                    FM Raging Fire (Gr. IV)            Kristof Van Roy                                               CAC 
03/Jun/2017             Ratingen / Germany               (N) Stolsgarden Lilly  (Gr. V)       Kristof Van Roy                                              CAC
03/Jun/2017             Ratingen / Germany                FM Under the Stars (Gr. IX)         Veikko Sareela                                             Exc.1 
03/Jun/2017             Ratingen / Germany                    FM Raging Fire (Gr. IV)              Veikko Sareela                                       CAC + NOM   

23/Oct/2016         Groningen / Netherlands          FM Race to the Moon (Gr. IX)          Marino Koot                                       Exc.1 + NOM
22/Oct/2016         Groningen / Netherlands                FM Red Dragon (Gr. VI)          Stephanie Serray                            Exc.1 + BIV + NOM
22/Oct/2016         Groningen / Netherlands          FM Race to the Moon (Gr. IX)       Jorgen  Frithiof                                           Exc.1

05/Jun/2016             Ratingen / Germany                  FM Painted Black (Gr. II)          Lena Nordstrom                                              CAC
05/Jun/2016             Ratingen / Germany                   FM Glamour Girl (Gr. IV)             Anne Veland                                          CACIB = IC
05/Jun/2016             Ratingen / Germany                  Utblicken's Bistro (Gr. III)           Laura Burani                                        Exc.1 + NOM
05/Jun/2016             Ratingen / Germany               Athos am Baerenbach (Gr. IX)         Eric Reijers                                       CACIB + NOM
04/Jun/2016             Ratingen / Germany                  FM Painted Black (Gr. II)               Eric Reijers                                            CAC + NOM
04/Jun/2016             Ratingen / Germany                   FM Glamour Girl (Gr. IV)          Lena Nordstrom                                           CACIB
04/Jun/2016             Ratingen / Germany                  Utblicken's Bistro (Gr. III)             Eric Reijers                                                 Exc.1
04/Jun/2016             Ratingen / Germany               Athos am Baerenbach (Gr. IX)          Karl Preiss                                  CACIB + BIV-T + BIS

13/Mar/2016            Offenburg / Germany                     S Katha Bjoern (Gr. I)             Darina Tarabini                                            Exc.1
13/Mar/2016            Offenburg / Germany                  FM Painted Black (Gr. II)          Darina Tarabini                                            Exc.1
13/Mar/2016            Offenburg / Germany              Athos am Baerenbach (Gr. IX)      Darina Tarabini                                       CAC = CH


29/Nov/2015            Sursee / Switzerland                    FM Pulp Fiction (Gr. IV)            Veikko Saarela                              Exc.1 + BIV + BIS
29/Nov/2015            Sursee / Switzerland                   FM Painted Black (Gr. II)         Cristiano Sandon                                         Exc.1
29/Nov/2015            Sursee / Switzerland               Athos am Baerenbach (Gr. IX)       Marina Vinkel                                       CAC + NOM
28/Nov/2015            Sursee / Switzerland                    FM Pulp Fiction (Gr. IV)          Cristiano Sandon                               Exc.1 + BIV + BIS
28/Nov/2015            Sursee / Switzerland                   FM Painted Black (Gr. II)          Wittich Soojarit                                          Exc.1
28/Nov/2015            Sursee / Switzerland               Athos am Baerenbach (Gr. IX)    Cristiano Sandon                                         CAC

21/Jun/2015             Ratingen / Germany               Athos am Baerenbach (Gr. IX)         Dorte Kaae                                     Exc.1 + BIS + BOB
21/Jun/2015             Ratingen / Germany                 FM Glowing Sparkle (Gr. II)         Helena Reiter                              CAGCIB + BIV-T + NOM
20/Jun/2015             Ratingen / Germany              Athos am Baerenbach (Gr. IX)          Dieter Filler                                   Exc.1 + BIS + BOB
20/Jun/2015             Ratingen / Germany                 FM Glowing Sparkle (Gr. II)          Marina Vinkel                                             Exc.2

14/Jun/2015          Gorredijk / Netherlands           Athos am Baerenbach (Gr. IX)            Ietje Rohr                                                Exc.1

14/Jun/2015          Gorredijk / Netherlands              FM Glowing Sparkle (Gr. II)            Lee Selassa                                     CAGCIB + NOM

01/Mar/2015          Herlufmagle / Denmark          Katie Escarlata Vikingo (Gr. IV)       Vladimir Isakov                                   CAC + NOM
01/Mar/2015          Herlufmagle / Denmark             FM Glowing Sparkle (Gr. II)             Mats Askett                                    CAGCIB + NOM
28/Feb/2015          Herlufmagle / Denmark          Katie Escarlata Vikingo (Gr. IV)       Kristina Rautio                                          CAC

28/Feb/2015          Herlufmagle / Denmark              FM Glowing Sparkle (Gr. II)          Kristina Rautio                                       CAGCIB

13/Sep/2014            SW14 Oslo / Norway               Fiskerjentas Jesulina (Gr. III)     Alessandro Chio                                       Exc.1 + BIV

09/Aug/2014              Dragor / Denmark                 Fiskerjentas Jesulina (Gr. III)     Annelie Persson                                       Exc.1 + NOM
09/Aug/2014              Dragor / Denmark                     FM Glamour Girl (Gr. IV)          Jaana Jyrkinen                                              CACIB
 

15/Jun/2014             Solingen / Germany               Fiskerjentas Jesulina (Gr. III)           J. Jyrkinen                                      Exc.1 + BIV + NOM

15/Jun/2014             Solingen / Germany                   FM Glamour Girl (Gr. IV)               D. Tavabini                                             CAC = CH

 

18/May/2014       Heemstede / Netherlands          Fiskerjentas Jesulina (Gr. III)       Judtih Zuurveld                                   Exc.1 + NOM

18/May/2014       Heemstede / Netherlands              FM Glamour Girl (Gr. IV)             Daria Lukasik                                         CAC + BIV

 

21/Apr/2014          Apeldoorn / Netherlands                S Katha Bjoern (Gr. I)                  Nurit Pahl                                                     HP

21/Apr/2014          Apeldoorn / Netherlands              FM Glamour Girl (Gr. IV)           Marc Crastucci                                             CAC
21/Apr/2014          Apeldoorn / Netherlands                   S Maverick (Gr. IV)                Marc Crastucci                                              Exc1.

 

01/Mar/2014               Tienen / Belgium                          FM Joy Rider (Gr.IV)                  Karl Preiss                                     Exc.1 + BIV + NOM 01/Mar/2014               Tienen / Belgium                Gribaldi de Khazad-Dum (Gr.IV)        Karl Preiss                                                 CAC

 

23/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland            FM Jaguar Fog (Gr.I)             Marie Westerlund                                       Exc.1

23/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland     Fiacha of Celtic Valley (Gr.VI)       Charles Spijker                                         Exc.2 

23/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland    Katie Escarlata Vikingo (Gr,IV)    G. Fraga y Guzman                              CAC + NOM

23/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland            FM Joy Rider (Gr,IV)              G . Fraga y Guzman                        Exc.1 + BIV + NOM
22/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland     Fiacha of Celtic Valley (Gr.VI)     G. Graga y Guzman                                   Exc.3    

22/Feb/2014      Chaux-de-Fonds / Switzerland            FM Joy Rider (Gr,IV)               Satu Hamalainen                                      Exc.2       

 

26/Jan/2014                 Berlin / Germany                 Fiacha of Celtic Valley (Gr.VI)          Ann Veland                                   Exc.1 + BIV + NOM 26/Jan/2014                 Berlin / Germany                        FM Joy Rider (Gr.IV)                    Lene Glem                                                 Exc.4
25/Jan/2014                 Berlin / Germany                 Fiacha of Celtic Valley (Gr.VI)           Karl Preiss                                          Exc.1 + BIV
25/Jan/2014                 Berlin / Germany                        FM Joy Rider (Gr.IV)                   Ann Veland                                                 Exc.3 

 

12/Jan/2014       Nieuw-Vennep / Netherlands              FM Joy Rider (Gr.IV)              Annellie Persson                                         Exc.2

 

04/Aug/2013               Dragor / Denmark                       S Montenegro (Gr.IV)               Stephen Henry                                            Exc.1
04/Aug/2013               Dragor / Denmark                           S Minerva (Gr.II)                     Minna Krogh                                         Exc.1 + NOM
03/Aug/2013               Dragor / Denmark                         S Mercedes (Gr.IV)                   Minna Krogh                                               Exc.2
03/Aug/2013               Dragor / Denmark                           S Minerva (Gr.II)                Christiano Sandon                                         Exc.2

 

02/Sep/2012             Kelkheim / Germany                 S Hurricane's Drive (Gr.VI)         Charles Spijkers                                   Exc.1 + NOM
02/Sep/2012             Kelkheim / Germany                     FM Ghost Rider (Gr.II)             Alexander Platz                                Exc.1 + BIV  + BIS 02/Sep/2012             Kelkheim / Germany                    FM Indian Flame (Gr.IV)          Charles Spijkers                                          Exc.1

01/Sep/2012             Kelkheim / Germany                 S Hurricane's Drive (Gr.VI)              A. Edstrom                                         Exc.1 + BIV
01/Sep/2012             Kelkheim / Germany                     FM Ghost Rider (Gr.II)                  Gina Grob                                           Exc.1 + BIV
01/Sep/2012             Kelkheim / Germany                    FM Indian Flame (Gr.IV)           Alexander Platz                                          Exc.2

 

18/Aug/2012            Flensburg / Germany                 S Hurricane's Drive (Gr.VI)          Charles Spijkers                                        Exc.1

18/Aug/2012            Flensburg / Germany                     FM Ghost Rider (Gr.II)             Alexey Shchukin                             Exc.1 + BIV + NOM

 

04/Aug/2012              Dragor / Denmark                    S Hurricane's Drive (Gr.VI)              Boris Lupan                                        Exc.1 + NOM
04/Aug/2012              Dragor / Denmark                         FM Ghost Rider (Gr.II)            N. Godier-Lepert                                    Exc.1 + NOM

 

01/July/2012          Morges / Switzerland                  S Hurricane's Drive (Gr.VI)        F. Dubois-Milcent                                   Exc.1 + NOM
01/July/2012          Morges / Switzerland                       FM Groovy Love (Gr.II)              A. Paloluoma                                        Exc.1 + NOM
01/July/2012          Morges / Switzerland                       FM Ghost Rider (Gr.II)             WA Kurkowski                                           Exc.1

01/July/2012          Morges / Switzerland                      FM Glamour Girl (Gr.IV)             S. Pruchniak                                        Exc.1 + NOM
30/Jun/2012           Morges / Switzerland                  S Hurricane's Drive (Gr.VI)              F. Brambilla                                 Exc.1 + NOM + BIS
30/Jun/2012           Morges / Switzerland                      FM Groovy Love (Gr.II)              WA Kurkowski                                     Exc.1 + NOM
30/Jun/2012           Morges / Switzerland                      FM Ghost Rider (Gr.II)            F. Dubois-Milcent                            Exc.1 + BIV + NOM  30/Jun/2012           Morges / Switzerland                     FM Glamour Girl (Gr.IV)             A. Paloluoma                                      Exc.1 + NOM

 

23/Jun/2012            Solingen / Germany                        S Honey Bunny (Gr.IV)          Grazyna L. Malaga                           Exc.1 + BIV + NOM

 

25/Mar/2012           Schiedam / Netherlands        Gribaldi de Khazad-Dum (Gr.IV)         Anne Kohn                                             Exc.3

25/Mar/2012           Schiedam / Netherlands                FM Dark Dream (Gr.II)                  Ietje Rohr                                                 CAC

 

04/Mar/2012                 Tienen / Belgium                        Karlik Karodok (Gr.I)             Magdalena Kudra                                          CAC
04/Mar/2012                 Tienen / Belgium              Gribaldi de Khazad-Dum (Gr.IV)      Kristiina Rautio                             Exc.1 + BIV + NOM

 

12/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 S Gaspar                  Joelle Monney Pillonel                                  Exc.1 + BIV
12/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 S Gunnel                 Joelle Monney Pillonel                                        Exc.1
12/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 FM Ebony                     Anne P. Sundholm                                            CAC
11/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 S Gaspar                       Anne P. Sundholm                                           Exc.3
11/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 S Gunnel                      Anne P. Sundholm                                      Exc.1 + NOM
11/Feb/2012                 PETFIL / Portugal                                 FM Ebony                      Satu Hamalainen                                            Exc.2

 

29/Jan/2012              Fellbach / Germany                                   S Zeus                              Eric Reijers                                      CACS + BIV + NOM
28/Jan/2012              Fellbach / Germany                           FM Dark Dream                      Dieter Filler                                     CAC + BIV + NOM
28/Jan/2012              Fellbach / Germany                                   S Zeus                                 Calmes                                            CACS + BIV  + BIS 28/Jan/2012              Fellbach / Germany                    Stratocaster Blue Tanis                Louis Coste                                 CAGCIB + BIV + NOM

 

29/Jan/2012                      Ware / UK                                     S Bear Hug                                    ???                                               CACIB + BIV + NOM 29/Jan/2012                      Ware / UK                                FM Darling Anouk                             ???                                                             CAC
28/Jan/2012                      Ware / UK                                     S Bear Hug                                    ???                                                      CACIB + BIV
28/Jan/2012                      Ware / UK                                FM Darling Anouk                             ???                                                 CAC + BIV  + BIS

 

18/Dec/2011          Groningen / Netherlands              Stratocaster Blue Tanis            Ina van Berkum                             CACIB + BIV + NOM 18/Dec/2011          Groningen / Netherlands                      FM Dark Dream                        Wikshow                                             Exc.1 + BIV
18/Dec/2011          Groningen / Netherlands                  FM Darling Anouk                       Ietje Rohr                                                Exc.1

 

03/Dec/2011                Lutterworth / UK                               S Bear Hug                           Ulrika Wahl                                       Exc.1 + BIV + NOM
04/Dec/2011                Lutterworth / UK                               S Bear Hug                                   ???                                                Exc.1 + BIV + NOM

 

03/Dec/2011              Thun / Switzerland                                 S Fiona                                       ???                                                           Exc.1
03/Dec/2011              Thun / Switzerland                                  S Zeus                                       ???                                                      Exc.1 + BIV
04/Dec/2011              Thun / Switzerland                                 S Fiona                                Shchunkin                                       Exc.1 + BIV + NOM
04/Dec/2011              Thun / Switzerland                                  S Zeus                           W.A. Kurkowski                                         Exc.1 + NOM

 

03/Dec/2011             Santarem / Portugal                              FM Ebony                           Dorte Kaae                                              Exc.1 + BIV
03/Dec/2011             Santarem / Portugal                               S Gunnel                           Dorte Kaae                                                    Exc.1

04/Dec/2011             Santarem / Portugal                              FM Ebony                       Waultraut Sattler                                      Exc.1 + BIV
04/Dec/2011             Santarem / Portugal                               S Gunnel                       Waultraut Sattler                                            Exc.1

 

20/Nov/2011             Flensburg / Germany                         FM Dark Dream                      Mira Fonsen                                Exc.1 + BIV T + NOM 20/Nov/2011             Flensburg / Germany                          S Greta Garbo                        Mira Fonsen                                               Exc.1

 

13/Nov/2011          Rijswijk / Netherlands                   Stratocaster Blue Tanis           Charles Spijker                                  CACIB (6) + BIV +  BIS
13/Nov/2011          Rijswijk / Netherlands                          S Greta Garbo                    Janis Christison                                             Exc.2

13/Nov/2011          Rijswijk / Netherlands                         FM Dark Dream                    Alfred Wittich                             -colour determination-

 

29/Oct/2011         Poznan (WS11) / Poland                               S Zeus                          Robert Lubrano                                               CACS

29/Oct/2011         Poznan (WS11) / Poland                            S Diamond                      Robert Lubrano                                        Exc.1 + NOM
29/Oct/2011         Poznan (WS11) / Poland                               S Fiona                           Stephe Bruin                                                 Exc.1

29/Oct/2011         Poznan (WS11) / Poland                            S Bear Hug                       Luigi Comorio                                               Exc.3

 

22/Oct/2011               Weiden / Germany                          FM Dynamite Franz                         ???                                                   Exc.1 + NOM

22/Oct/2011               Weiden / Germany                             S Emilia Bloom                             ???                                              Exc.1 + BIV + NOM

 

15/Oct/2011            Uitgeest / Netherlands                           S Gudrun                   Elisabeth Steinhauser                                       Exc.1

15/Oct/2011            Uitgeest / Netherlands                          S Giuseppe                             B. Elian                                                      Exc.1           
15/Oct/2011            Uitgeest / Netherlands                       FM Dark Dream                     Boris Lupan                                          Exc.1 + BIV T

 

02/Oct/2011       Harmelen, NFO kittenspecial              S Bear Hug (Fatty)                   Stephe Bruin                                             Exc.1     

02/Oct/2011       Harmelen, NFO kittenspecial                 FM Dark Dream                     Stephe Bruin                                  Exc.1 + BIV + BIS

 

25/Sep/2011                 Genk / Belgium                           S Bear Hug (Fatty)               Francoise Milcent                                           Exc.1

25/Sep/2011                 Genk / Belgium                              FM Dark Dream                     Marino Koot                                           colour determination

 

18/Sep/2011         Schiedam / Netherlands                     FM Darling Anouk                           ???                                                         Exc.1

 

11/Sep/2011               Aveiro / Portugal                                   FM Ebony                                  ???                                                      Exc.1 + BIV

 

13/Aug/2011           Darmstadt / Germany                        FM Darling Anouk                   Eric Reijers                                                 Exc.1

13/Aug/2011           Darmstadt / Germany                          FM Dark Dream                      Dorte Kaae                                    Exc.1 + BIV + NOM

13/Aug/2011           Darmstadt / Germany                                S Diesel                         Alexander Platz                                              Exc.2 

13/Aug/2011           Darmstadt / Germany                            S Easy Going                     W.A. Kurkowski                                             Exc.3

 

20/Feb/2011         Hilversum / Netherlands                    S Bear Hug (Fatty)                   Tellervo Kass                                       Exc.1 + NOM

20/Feb/2011         Hilversum / Netherlands                  S By the Way (Dutch)                  Pia Nyman                                                Exc.1

 

06/Feb/2011                Koge / Denmark                            S Bear Hug (Fatty)                 Jorgen Frithiof                                              Exc.1